2017 Governor's Challenge

Salisbury, MD

December 26 - December 30

Event Leaders

December 26

Wicomico Youth & Civic Center - Court 1

.

 11:45 am - Queen Anne's County vs. Indian River

   1:30 pm - Concordia Prep The Salisbury School

   3:15 pm - Ben Franklin vs. Laurel

   5:00 pm - JM Bennett vs. Harford Tech

   6:45 pm - Parkside vs. CH Flowers

   8:00 pm - Crisfield vs. Kempsville

Wicomico Youth & Civic Center - Court 2

.

 12:00 pm - Cambridge-South Dorchester vs. Sussex Tech

 12:15 pm - Mardela vs. Harford Christian

   2:00 pm - Walkersville vs. Archbishop Curley

   3:45 pm - Nandua vs. Carver Vo Tech

   5:30 pm - Oakdale vs. Randallstown

   7:15 pm - Seed School vs. New Era Academy

December 27

Wicomico Youth & Civic Center - Court 1

.

 10:00 am - Parkside vs. Randallstown

 11:45 am - Harford Tech vs. Archbishop Curley

   1:30 pm - CH Flowers vs. Oakdale

   5:00 pm - Baltimore Poly vs. Riverdale Baptist

   6:45 pm - Legacy Early College vs. Father Henry Carr

   

Wicomico Youth & Civic Center - Court 2

.

 10:15 am - JM Bennett vs. Walkersville

 12:00 pm - Takoma Academy vs. Atholton

   1:45 pm - Edmondson-Westside vs. St. Joe's by the Sea

   3:30 pm - Polytech vs. West Mecklenburg

   5:15 pm - Virginia Academy vs. Olympic

   7:00 pm - Canada TopFlight Academy PG vs. Wilson

   

Wicomico High School

.

 10:00 am - Mardela vs. Concordia Prep

 11:45 am - Cambridge-South vs. New Era Academy

   1:30 pm - Harford christian vs. The Salisbury School

   3:15 pm - Carver Vo Tevh vs. Indian River

   5:00 pm - Kempsville vs. Laurel

   6:45 pm - Sussex Tech vs. Seed School

JM Bennett High School

.

 10:00 am - Sussex Tech JV vs. Wicomico

 11:45 am - Nandua vs. Queen Anne's County

   1:30 pm - Crisfield vs. Ben Franklin

   3:15 pm - Wootton Girls vs. Wicomico Girls

   5:00 pm - St. Andrew's Episcopal Girls vs. Parkside Girls

   6:45 pm - JM Bennett Girls vs. Kempsville Girls

University of Maryland Eastern Shore

.

 10:00 am - Edmondson-Westside JV vs. Stephen Decatur JV

 11:45 am - Thomas Stone Girls vs. Sussex Tech Girls

   1:30 pm - Pocomoke Girls Vs. Urbana Girls

   3:15 pm - Stephen Decatur Girls vs. Damascus Girls

   5:00 pm - Linganore Girls vs. St. Joe's by the Sea Girls

   6:45 pm - McDonogh girls vs. Langley Girls

December 28

Wicomico Youth & Civic Center - Court 1

.

 10:00 am - IDEA Public Charter vs. Kent County 

 11:45 am - St. Mary's vs. Pocomoke

   1:30 pm - South Lakes vs. Archbishop Carroll

   3:15 pm - NY International PG vs. Virginia Academy

   5:00 pm - Olympic vs. Baltimore Poly

   6:45 pm - West Mecklenburg vs. Wicomico

   8:30 pm - Lincoln Academy vs. Father Henry Carr

Wicomico Youth & Civic Center - Court 2

.

 10:30 am - King's Christian Academy vs. Tallwood 

 12:15 pm - St. John's Catholic Prep vs. Howell

   2:00 pm - Colonel Richardson vs. New Dorp

   3:45 pm - Urbana vs. Wagner

   5:30 pm - St. Georges vs. Gilman

   7:15 pm - Wilson vs. Legacy Early College

   8:45 pm - Canada Topflight Academy vs. St. Andrews

   

Wicomico High School

.

 10:00 am - Sussex Tech JV vs. Edmondson-Westside JV

 11:45 am - Edmondson-Westside vs. Atholton

   1:30 pm - St. Joe's by the Sea vs. Takoma Academy

   3:15 pm - Churchland vs. Easton

   5:00 pm - Friendship Collegiate vs. Thurgood Marshall (NY)

   6:45 pm - JM Bennett vs. Nandua JV

JM Bennett High School

.

 10:00 am - Wicomico JV vs. Stephen Decatur JV

 11:45 am - JM Bennett Girls vs. Parkside Girls

   1:30 pm - Pocomoke Girls vs. Wicomico Girls

   3:15 pm - Stephen Decatur Girls vs. Thomas Stone Girls

   5:00 pm - St. Joe's by the Sea Girls vs. Langley Girls

   6:45 pm - Parkside JV vs. Indian River JV

University of Maryland Eastern Shore

.

 10:00 am - Urbana Girls vs.Wootton Girls

 11:45 am - Kempsville Girls vs. St. Andrew's Girls

   1:30 pm - Canada Topfilght Academy vs. Capital Christian 

   3:15 pm - Damascus Girls vs. Sussex Tech Girls

   5:00 pm - Linganore Girls vs. McDonogh Girls

December 29

Wicomico Youth & Civic Center - Court 1

.

 10:00 am - Friendship Collegiate vs. Easton

 11:45 am - Thurgood Marshall (NY) vs. Churchland

   1:30 pm - Capital Christian vs. Thurgood Marshall (DC)

   3:15 pm - Lincoln Academy vs. Wilson

   5:00 pm - Sanford vs. Gray Collegiate

   6:45 pm - Stephen Decatur vs. St. Georges

   

Wicomico Youth & Civic Center - Court 2

.

 10:30 am - South Lakes vs. Pocomoke 

 12:15 pm - Archbishop Caroll vs. St. Mary's

   2:00 pm - Bishop Sullivan vs. Good Counsel

   3:45 pm - Rock Creek Christian vs. Olympic

   5:30 pm - Legacy Early College vs. Liberty Heights

   7:15 pm - Gilman vs. Lake Taylor

      

Wicomico High School

.

 10:00 am - New Dorp vs. Howell

 11:45 am - Wagner vs. Kent County

   1:30 pm - Tallwood vs. West Mecklenburg

   3:15 pm - Linganore vs. Walt Whitman

   5:00 pm - Cesar Chavez vs. North Caroline

   6:45 pm - Snow Hill vs. Valley Forge Military Academy

   

JM Bennett High School

.

 10:00 am - Colonel Richardson vs. St. John's Catholic

 11:45 am - Urbana vs. IDEA

   1:30 pm - King's Christian Academy vs. Polytech

   3:15 pm - Mckinely Tech vs. New Town

   5:00 pm - Annapolis Area Christian vs. Washington

   6:45 pm - Middleburg Academy vs. Dover

University of Maryland Eastern Shore

.

 10:00 am - Mardela Girls vs. Worcester Prep Girls

 11:45 am - Snow Hill Girls vs. Gaithersburg Girls

   1:30 pm - Walt Whitman Girls vs. WT Woodson Girls

   3:15 pm - Walkersville Girls vs. New Town Girls

   5:00 pm - St. Andrew's PG vs. Capital Christian PG

   6:45 pm - Quality Education PC vs. Father Henry Carr

   8:30 pm - Scotland Campus PG vs. Canada Topflight PG

December 30

Wicomico Youth & Civic Center - Court 1

.

 10:00 am - Walt Whitman vs. Cesar Chavez

 11:45 am - Thurgood Marshall (DC) vs. Good Counsel

   1:30 pm - WT Woodson Girls vs. Walkersville Girls

   3:15 pm - Stephen Decatur vs. Lake Taylor

   5:00 pm - Liberty Heights vs. Lincoln Academy

   6:45 pm - Rock Creek Christian vs. Sanford

   8:30 pm - Wicomico vs. Gilman

   

Wicomico Youth & Civic Center - Court 2

.

 10:30 am - Snow Hill vs. Middleburg Academy

 12:15 pm - New Town vs. Washington

   2:00 pm - Valley Forge vs. Dover

   3:45 pm - Linganore vs. North Caroline

   5:30 pm - Mckinely Tech vs. Annapolis Area Christian

   7:15 pm - Capital Christian vs. Bishop Sullivan

      

University of Maryland Eastern Shore

.

 10:00 am - JM Bennett JV vs. Indian River JV

 11:45 am - Snow Hill Girls vs. Mardela Girls

   1:30 pm - Walt Whitman Girls vs. New Town Girls

   3:15 pm - Gaithersburg Girls vs. Worcester Prep Girls

   5:00 pm - Nandua JV vs. Parkside JV