38th Annual Governor's Challenge

Event Leaders

December 26

Wicomico Youth & Civic Center - Court #1

 10:00 am - Mardela vs. Concordia Prep

 11:45 am - Laurel vs. Seed School

   1:30 pm - Dunbar vs. Crisfield

   3:15 pm - Sidwell Friends vs. St. Elizabeth

   5:00 pm - St. Peters vs. Smyrna

   6:45 pm - Liberty Heights vs. Wings Academy

   8:30 pm - Central Pointe vs. Veritas Prep

Wicomico Youth & Civic Center - Court #2

.

 10:00 am - Snow Hill vs. Indian River

 11:45 am - Tallwood vs. Stephen Decatur

   1:30 pm - Walkersville vs. Patterson Mill

   3:15 pm - St. Charles vs. Caravel

   5:00 pm - Oakdale vs. Patterson

   6:45 pm - Archbishop Carroll vs. St. George's

Wicomico High School

 11:45 am - Washington vs. Arcadia

   1:30 pm - Queen Anne's vs. Kempsville

   3:15 pm - New Dorp vs. New Era Academy

   5:00 pm - JM Bennett vs. Wagner

   6:45 pm - Kempsville vs. Laurel

JM Bennett High School

.

 10:00 am - King's Christian vs. Snow Hill Girls

 11:45 am - King's Christian vs. The Salisbury School

   1:30 pm - St. John's Catholic Prep vs. Overlea

   3:15 pm - Parkside vs. Friendship Collegiate

   5:00 pm - Linganore vs. Archbishop Curley

University of Maryland Eastern Shore

.

 11:45 am - Worcester Prep vs. Thomas Stone Girls

   1:30 pm - Wicomico vs. Linganore Girls

   3:15 pm - Kempsville vs. Gaithersburg Girls

   5:00 pm - Parkside vs. St. Charles Girls

   6:45 pm - Bethesda-CC vs. Walkersville Girls

December 27

Wicomico Youth & Civic Center - Court 1

.

 10:00 am - Kempsville vs. New Dorp

 11:45 am - Wagner vs. Edmondson-Westside

   1:30 pm - Friendship Collegiate vs. Archbishop Curley

   3:15 pm - Wings Academy vs. Abraham Lincoln (PA)

   5:00 pm - Neumann-Gorretti vs. Gilman

   6:45 pm - Elizabeth vs. Wicomico

   8:30 pm - Veritas Prep vs. Legacy Early College

   

Wicomico Youth & Civic Center - Court 2

.

 10:00 am - Queen Anne's vs. New Era Academy

 11:45 am - JM Bennett vs. Georgetown Day

   1:30 pm - Parkside vs. Linganore

   3:15 pm - Father Henry Carr vs. Liberty Heights

   5:00 pm - Virginia Academy vs. Wings Academy

   6:45 pm - St. George's vs. Dulaney

   8:30 pm - Abraham Lincoln (NY) vs. Lincoln Academy

   

Wicomico High School

.

  10:00 am - Crisfield vs. Caravel

  11:45 am - St. Elizabeth vs. Oakdale

    1:30 pm - Dunbar vs. St. Charles

    3:15 pm - Sidwell Friends vs Patterson

    5:00 pm - Patterson Mill vs. Snow Hill

    6:45 pm - Tallwood vs. Seed School

    8:30 pm - Stephen Decatur vs. Laurel

JM Bennett High School

.

 10:00 am - Thomas Stone Girls vs. Snow Hill Girls

 11:45 am - Wicomico vs. Gaithersburg Girls

   1:30 pm - Parkside vs. Bethesda-CC Girls

   3:15 pm - Indian River vs. Walkersville

   5:00 pm - Concordia vs. The Salisbury School

   6:45 pm - Mardela vs. King's Christian Academy

   8:30 pm - Baltimore City vs. Abraham Lincoln (NY) Girls

University of Maryland Eastern Shore

.

 10:00 am - Worcester Prep vs. King's Christian Academy

 11:45 am - Linganore vs. Kempsville Girls

   1:30 pm - St. Charles vs. Walkersville Girls

   3:15 pm - Washington vs. Overlea

   5:00 pm - Arcadia vs. St. John's Catholic Prep

   6:45 pm - Potomac vs. St. Peter's

   8:00 pm - Archbishop Carroll vs. Olympic

December 28

Wicomico Youth & Civic Center - Court 1

 10:00 am - Archbishop Carroll vs. Wings Academy 

 11:45 am - New Town vs. Walt Whitman

   1:30 pm - Eagle Academy vs. Highland School

   3:15 pm - Dulaney vs. Neumann-Goretti

   5:00 pm - Lincoln Academy vs. Veritas Prep

   6:45 pm - Abraham Lincoln (NY) vs. Maret

Wicomico Youth & Civic Center - Court 2

.

 10:00 am - Kent County vs. Hammond

 11:45 am - Carver E & S vs. Winston Churchill

   1:30 pm - Severn School vs. Bishop Sullivan

   3:15 pm - Central Pointe vs. St. Andrew's

   5:00 pm - Brooklyn Collegiate vs. Legacy Early College

   6:45 pm - Abraham Lincoln (PA) vs. Boys' Latin

   

Wicomico High School

 10:00 am - Cambridge-South Dorchester vs. Forest Park

 11:45 am - Cesar Chavez vs. Dover

   1:30 pm - Easton vs. Good Counsel

   3:15 pm - Patriot vs. Theodore Roosevelt

   5:00 pm - Gaithersburg vs. Potomac

   6:45 pm - Milford Mill vs. St. Mary's Ryken

   8:30 pm - North Caroline vs. Sussex Tech

JM Bennett High School

 10:00 am - Colonel Richardson vs. Polytech

 11:45 am - McKinley Tech vs. Calvert

   1:30 pm - Pocomoke vs. Osbourn Park

   3:15 pm - St. Joe's by the Sea vs. Hereford

   5:00 pm - Pocomoke vs. Boonsboro Girls

   6:45 pm - New Dorp vs. Urbana Girls

University of Maryland Eastern Shore

 10:00 am - JM Bennett vs. Sussex Tech Girls

 11:45 am - Salisbury Christian vs. Indian River Girls

   1:30 pm - Walt Whitman vs. Baltimore City Girls 

   3:15 pm - Gilman vs. Bethesda-CC

   5:00 pm - Abraham Lincoln (NY) vs. St. Andrew's Girls

   6:45 pm - Virginia Academy vs. Father Henry Carr

   8:30 pm - Olympic vs. Smyrna

December 29

Wicomico Youth & Civic Center - Court 1

 10:00 am - Easton vs. Theodore Roosevelt

 11:45 am - Forest Park vs. Dover

   1:30 pm - Good Counsel vs. Patriot

   3:15 pm - Father Henry Carr vs. St. Andrew's

   5:00 pm - Wicomico vs. Olympic

   6:45 pm - Boys' Latin vs. Maret

   8:30 pm - Brooklyn Collegiate vs. Lincoln Academy

   

Wicomico Youth & Civic Center - Court 2

 10:30 am - St. Joe's by the Sea vs. Pocomoke 

 12:15 pm - Osbourn Park vs. Hereford

   2:00 pm - Potomac vs. Milford Mill

   3:45 pm - Gaithersburg vs. St. Mary's Ryken

   5:30 pm - Abraham Lincoln (NY) vs. Abraham Lincoln (PA)

   7:15 pm - Gilman vs. Elizabeth

   8:30 pm - St. Andrew's vs. Riverdale Baptist

      

Wicomico High School

 11:45 am - Polytech vs. McKinley Tech

   1:30 pm - Hammond vs. Winston Churchill

   3:15 pm - Sussex Tech vs. Walt Whitman

   5:00 pm - Highland School vs. Bishop Sullivan

   

JM Bennett High School

 10:00 am - Cambridge-South Dorchester vs. Cesar Chavez

 11:45 am - Colonel Richardson vs. Calvert

   1:30 pm - Carver E & S vs. Kent County

   3:15 pm - Eagle Academy vs. Severn School

   5:00 pm - North Caroline vs. New Town

University of Maryland Eastern Shore

 10:00 am - JM Bennett vs. New Dorp Girls

 11:45 am - Salisbury Christian vs. Pocomoke Girls

   1:30 pm - Walt Whitman vs. Abraham Lincoln Girls

   3:15 pm - Boonsboro vs. Indian River Girls

   5:00 pm - Sussex Tech vs. Urbana Girls

   6:45 pm - Virginia Academy vs. Veritas Prep