Crossover Culture Circuit

  Session I -  Omaha, Nebraska 

    April 9, 2021

6:20 pm - Kongo Elite Black vs. Martin Bros

6:20 pm - Iowa Barnstormers Gold vs Team KC

7:25 pm - Salt Lake Rebels Grey vs. OSA 3SSB

7:25 pm - Young & Reckless vs. Kingdom Hoops

8:30 pm - All Arkansas Red vs. Young & Reckless - Stan

8:30 pm - Marcus Denmon Elite vs. OSA Crusaders - Freeman

9:35 pm - All Iowa Attack vs. Team GoL1ve

9:35 pm - Missouri Flight Elite vs. Arkansas Spartans Blue

April 10, 2021

10:10 am - All Arkansas Red vs. Salt Lake Rebels Grey

10:10 am - All Iowa Attack vs. Young & Reckless - Stan

11:15 am - Colorado Hawks vs. OSA 3SSB

11:15 am - Arkansas Spartans Blue vs. Team KC

12:20 pm - Team RWA vs. Martin Bros

12:20 pm - Iowa Barnstormers vs. Missouri Flight

  1:25 pm - Young & Reckless - Brim vs. Beyond Ball 24K

  1:25 pm - OSA Crusaders - Freeman vs. Team YOBO

  2:30 pm - Team GoL1ve vs. Young & Reckless - Stan

  2:30 pm - Pure Prep vs. Salt Lake Rebels (16U)

  3:35 pm - Wisconsin Starz vs. Kingdom Hoops

 4:40 pm - Team KC vs. All Iowa Attack

 4:40 pm - Beyond Ball 24k vs. Missouri Flight Elite

  5:45 pm - Marcus Denmon Elite vs. Iowa Barnstormers Gold

  5:45 pm - Salt Lake Rebels vs. Martin Bros

  6:50 pm - All Arkansas Red vs. Colorado Hawks

  6:50 pm - Young & Reckless - Brim vs. Team YOBO

  7:55 pm - Team RWA vs. OSA 3SSB

  7:55 pm - Kongo Elite Black vs. MADE Prospects

  9:00 pm - Pure Prep vs. Powerhouse Hoops Skierka

  

April 11, 2021

8:00 am - Colorado Hawks vs. Kingdom Hoops Elite (16U)

 

 9:05 am - Colorado Hawks vs. Young & Reckless - Brim

 9:05 am - Team YOBO vs Martin Bros

10:10 am - All Arkansas Red vs. OSA 3SSB

10:10 am - Salt Lake Rebels Grey vs. All Iowa Attack

11:15 am - Young & Reckless - Stan vs. Marcus Denmon Elite

11:15 am - Pure Prep vs. Missouri Hawks

12:20 pm - Colorado Hawks vs. Iowa Barnstormers Gold

12:20 pm - Kongo Elite Red vs. Marcus Denmon Select               

  Session II -  Chicago, Illinois 

    April 16, 2021

 6:00 pm - Young & Reckless - Stan vs. Lousiana Broncos

 6:00 pm - Adidas Team Rose vs. Nike Meanstreets

 7:05 pm - Adidas Team Rose vs. Mudiay Elite

 7:05 pm - Team RWA vs. Louisville Prospects - Motley

 8:10 pm - Illini Magic vs. Young & Reckless - Brim

 8:10 pm - MPLS Flight Squad vs Ohio Hoopsters Warriors

 9:15 pm - Team YOBO vs. Indiana Elite

 9:15 pm - Next Level Pursuit vs. Iowa Barnstormers Black

April 17, 2021

 9:05 am - Powerhouse Hoops Queen vs. Results Academy 

 9:05 am - 920 Elite vs. Iowa Barnstormers Black

10:10 am - Team YOBO vs. Mudiay Elite

10:10 am - Team RWA vs. Lousiana Broncos

  11:15 am - Iowa Barnstormers Gold vs. Midwest Basketball Club

  11:15 am - Illinois Jaguars vs. Ohio Hoopsters Warriors

 12:20 pm - Young & Reckless - Brim vs. Louisville Prospects - Motl

   1:25 pm - SW Illinois Jets Burton vs. Mudiay Elite

   1:25 pm - Colorado Hawks vs. SW Illinois Jets Morgan

  2:30 pm - Iowa Barnstormers Gold vs. Louisiana Broncos

  2:30 pm - Ohio Hoopsters Warriors vs. Team KC

  3:35 pm - Midwest Basketball Club vs. Young & Reckless - Brim

  3:35 pm - Iowa Barnstormers Black vs. Windy City All Stars

 4:40 pm - SW Illinois Jets BK vs. Team YOBO

 4:40 pm - Indiana Elite vs. SW Illinois Jets Burton

 5:45 pm - Team RWA vs. Team GoL1ve

 5:45 pm - MPLS Flight Squad vs. Team KC

 6:50 pm - Adidas Team Rose vs. Midwest Basketball Club

 6:50 pm - SW Illinois Jets BK vs. Powerhouse Hoops Skierka

  7:55 pm - SW Illinois Jets Burton vs. Illinois Jaguars

  7:55 pm - Iowa Barnstormers Gold vs. Fundamental U

  

April 18, 2021

 9:05 am - Mudiay Elite vs. Midwest Basketball Club

 9:05 am - SW Illinois Jets Burton vs. Young & Reckless - Brim

10:10 am - Iowa Barnstormers Gold vs. Indiana Elite

10:10 am - SW Illinois Jets BK vs. Louisiana Broncos

  11:15 am - Team RWA vs. Ohio Hoopsters Warriors

  11:15 am - Fundamental U vs. Team YOBO

 12:20 pm - SW Illinois Jets BK vs. Illinois Jaguars

 12:20 pm - SW Illinois Jets DJ vs. Windy City All Stars

 

   1:25 pm - 920 Elite vs. Hoopsync Athletics

   1:25 pm - Wisconsin Starz Black vs. SW Illinois Jets Morgan 

  Session III -  Kansas City, Missouri 

    April 23, 2021

 6:00 pm - Team YOBO vs. All Iowa Attack

 6:00 pm - KC Run GMC vs. Marcus Denmon Elite

 7:05 pm - KC Run GMC vs. All Arkansas Red

 7:05 pm - Arsenal Hoops vs. Gym Time Hoops

 7:05 pm - Team Knight Elite - White vs. Marcus Denmon Elite

 8:10 pm - Howard Pulley vs. Team RWA

 8:10 pm - LHBA United vs. Mentality Gold KC

 9:15 pm - BMM (TX) vs. Kingdom Hoops

 9:15 pm - Colorado United Basketball Club vs. Oklahoma Wolfpack

April 24, 2021

  9:35 am - KC Run GMC vs. Team USC Premiere 

  9:35 am - All Arkansas Red vs. Minnesota Spartans 

10:40 am - All Arkansas Red vs. SW Illinois Jets Burton

10:40 am - Oklahoma Wolfpack vs. Arsenal Hoops

  11:45 am - Marcus Denmon Elite vs. Texas Takeover

  11:45 am - Kingdom Hoops vs. Mudiay Elite

  12:50 pm - Nebraska Supreme vs. Colorado Hawks

  12:50 pm - Kingdom Hoops vs. Missouri Hawks

  12:50 pm - Pure Prep vs. Kentucky Vision

    1:55 pm - Grassroots Sizzle - Weston vs. Team KC

    1:55 pm - Grassroots Sizzle - Caldwell vs. BMM (TX)

    1:55 pm - Oklahoma Wolfpack vs. Team RWA

   3:00 pm - SW Illinois Jets BK vs. Texas Takeover

   3:00 pm - Mudiay Elite vs. Marcus Denmon Elite

   3:00 pm - Missouri Hawks vs. Team YOBO

  4:05 pm - Howard Pulley vs. KC Run GMC

  4:05 pm - Arkansas Wolves vs. Marcus Denmon Elite

  5:10 pm - Grassroots Sizzle - Weston vs. Nebraska Supreme

  5:10 pm - Grassroots Sizzle - McDonald vs. All Arkansas Red

  6:15 pm - All Iowa Attack vs. All Arkansas Red

  6:15 pm - SW Illinois Jets DJ vs. Team Movement

   7:20 pm - KC Run GMC vs. Team YOBO

   7:20 pm - Grassroots Sizzle - Caldwell vs. Kingdom Hoops

   7:20 pm - BMM (TX) vs. SW Illinois Jets Burton

  8:25 pm - Colorado Hawks vs. Team RWA

  8:25 pm - Grassroots Sizzle - Weston vs. Oklahoma Wolfpack

  8:25 pm - Vision Elite vs. Arsenal Hoops

  9:30 pm - Arkansas Heat vs. Pure Prep

  9:30 pm - SW Illinois Jets BK vs. All Iowa Attack

  

April 25, 2021

 9:35 am - Team YOBO vs. BMM (TX)

 9:35 am - Grassroots Sizzle - Caldwell vs. SW Illinois Jets Burton

10:40 am - Arkansas Wolves vs. KC Run GMC

10:40 am - Mentality Gold KC vs. Minnesota Spartans

  11:45 am - All Iowa Attack vs KC Run GMC

  11:45 am - Marcus Denmon Elite vs. Howard Pulley Panthers

  11:45 am - Vision Elite vs. Powerhouse Hoops Skierka

 12:50 pm - Mudiay Elite vs. SW Illinois Jets BK

 12:50 pm - Drive Elite vs. Grassroots Sizzle - Newbern

 

   1:55 pm - Grassroots Sizzle - Weston vs. Colorado Hawks

   1:55 pm - Grassroots Sizzle - Caldwell vs. Missouri Hawks

   1:55 pm - SW Illinois Jets Burton vs. Kingdom Hoops

  Session V -  Lincoln, Nebraska 

    May 14, 2021

 7:20 pm - OSA 3SSB vs. Drive5 Elite 2023

 7:20 pm - 816 Hoops Burch vs. OSA 3SSB

 8:25 pm - Powerhouse Hoops Skierka vs. Team Knight Elite - White

 8:25 pm - Nebraska Supreme vs. Team KC

 9:30 pm - Gym Time Hoops vs. KC Spurs Black

 9:30 pm - Lincoln Supreme National I vs. Team Knight Elite - Black

May 15, 2021

 9:20 am - COH Elite 17U vs. 816 Hoops Gordon

 9:20 am - Ohio Hoopsters Warriors vs. Lincoln Supreme National II

10:25 am - Marcus Denmon Elite vs. Nebraska Select East

10:25 am - Missouri Hawks 2022 vs. Lincoln Supreme National I

11:30 am - KC Spurs Black vs. Team RWA

11:30 am - Team Knight Elite - White vs. Nebraska Supreme

12:35 pm - Team Factory vs. Results Academy

12:35 pm - Team KC vs. 816 Hoops Burch

 1:40 pm - OSA 3SSB vs. Gym Time Hoops

 1:40 pm - Powerhouse Hoops Skiera vs. Ohio Hoopsters Warriors

 2:45 pm - OSA Crusaders - Burt vs. Marcus Denmon Elite

 2:45 pm - Lincoln Supreme National I vs. OSA Crusaders - Freeman

 3:50 pm - Nebraska Supreme vs. OSA 3SSB

 3:50 pm - Missouri Hawks 2022 vs. Team RWA

 4:55 pm - KC Spurs Silver vs. SCS

 4:55 pm - KC Spurs Black vs. Lincoln Supreme National I

6:00 pm - COH Elite vs. 816 Hoops Burnett

6:00 pm - Ohio Hoopsters Warriors vs. Team KC

 7:05 pm - Powerhouse Hoops Skierka vs. 816 Hoops Burch

 7:05 pm - Nebraska Supreme vs. OSA 3SSB

 8:10 pm - Team Knight Elite - White vs. Team RWA

 8:10 pm - Gym Time Hoops vs. Missouri Hawks 2022

9:30 pm - OSA 3SSB vs. Team KC

9:30 pm - SCS vs. OSA Crusaders - Freeman

  

May 16, 2021

 9:20 am - Hoffman Hoops Academy vs. Team Knight Elite - Black

 9:20 am - Team Knight Elite - White vs. Ohio Hoopsters Warriors

10:25 am - Team KC vs. Powerhouse Hoops Skierka

10:25 am - Team RWA vs. OSA 3SSB

11:30 am - Gym Time Hoops vs. Lincoln Supreme National I

11:30 am - 816 Hoops Burch vs. Nebraska Supreme

12:35 pm - KC Spurs Silver vs. Lincoln Supreme National II

12:35 pm - KC Spurs Black vs. Missouri Hawks 2022

 

 1:40 pm - NBS 5 Star 2022 vs. OSA Crusaders - Black

 1:40 pm - OSA Crusaders - Freeman vs. Hoffman Hoops Academy

  Session VI -  Minneapolis, Minnesota 

    May 21, 2021

 7:05 pm - MPLS Flight Squad - Black vs. E1T1 Premier

 7:05 pm - M.A.D.E Prospects Gold vs. Minnesota Spartans

 8:10 pm - Grassroots Sizzle - Weston vs. Young & Reckless - Brim

 8:10 pm - Team Get Shook vs. New York Select

 9:15 pm - 920 Elite vs. Grassroots Sizzle - Carter

 9:15 pm - Minnesota Suns vs. Grassroots Sizzle - Caldwell

May 22, 2021

 9:20 am - MPLS Flight Squad - Black vs. Team Get Shook 

 9:20 am - Midwest Tarheels Select vs. Wisconsin Starz

10:25 am - Howard Pulley vs. Young & Reckless - Stan

10:25 am - Team KC vs. Real Phenom

  11:30 am - Grassroots Sizzle - Weah vs. MPLS Flight Squad - Black

  11:30 am - E1T1 Premier vs. Young & Reckless - Brim

  12:35 pm - Team RWA vs. Team Get Shook

  12:35 pm - Results Academy vs. Midwest Tarheel Select

   1:40 pm - Minnesota Swarm vs. Minnesota Spartans

   1:40 pm - M.A.D.E. Prospects Gold vs. Grassroots Sizzle - Newbern

  2:45 pm - Young & Reckless - Stan vs. Team KC

  2:45 pm - Kingdom Force BC vs. Wisconsin Starz

  3:50 pm - E1T1 Premier vs. Grassroots Sizzle - Weston

  3:50 pm - Results Academy vs. MN LIghtning

 4:55 pm - Team RWA vs. MPLS Flight Squad - Black

 4:55 pm - Young & Reckless - Brim vs. New York Select

 6:00 pm - Team KC vs. Howard Pulley

 6:00 pm - Grassroots Sizzle - Newbern vs. Team KC 16U

 7:05 pm - Young & Reckless vs. Minnesota Spartans

 7:05 pm - Real Phenom vs. Young & Reckless - Stan

  8:10 pm - Grassroots Sizzle - Weston vs. Team RWA

  8:10 pm - New York Select vs. MPLS Flight Squad - Black

  9:15 pm - Grassroots Sizzle - Weah vs. Howard Pulley - Bronaugh

  9:15 pm - Grassroots Sizzle - McDonald vs. Results Academy

  

May 23, 2021

   9:20 am - Minnesota Spartans vs. Team KC 16U

   9:20 am - Minnesota Suns vs. Team KC 

 10:25 am - Real Phenom vs Results Academy

 10:25 am - Young & Reckless - Brim vs. Team RWA

  11:30 am - Young & Reckless - Stan vs. Grassroots Sizzle - Weston

  11:30 am - Young & Reckless vs. Grassroots Sizzle - Newbern

  12:35 pm - Midwest Tarheels Select vs. Howard Pulley

  12:35 pm - New York Select vs. MN Lightning